poniedziałek, 2 czerwca 2014

Bieg Wolności: 25km na 25-lecie


Co robicie w środę rano? Bo ja mam w planach 25km w celu uczczenia 25-tej rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w powojennej Polsce. Trochę długa ta nazwa, zwykle mówimy w skrócie "wolne wybory" ale tak technicznie rzecz biorąc to one wolne nie były. No ale skrót myślowy jest uprawniony - Solidarność zdobyła 160 ze 161 mandatów które mogła zdobyć (reszta była dostępna tylko dla PZPR i partii satelickich). Rozmiar klęski komunistów był ogromny i spowodował powstanie pierwszego nie-komunistycznego rządu z premierem Tadeuszem Mazowieckim, wprowadzenie reform gospodarczych Leszka Balcerowicza, nowelizację konstytucji i wiele, wiele innych milowych kroków. Dzięki tym krokom z kraju w zapaści gospodarczej znaleźliśmy się teraz w miejscu gdy już nie myślimy o tym gdzie można kupić papier toaletowy tylko o tym za ile lat nasz poziom życia zrówna się z krajami za zachodnią granicą. Granicą której zresztą praktycznie już nie ma.
To wszystko będziemy chcieli uczcić - a jakże - biegiem. Pomysł jest autorstwa Roberta Korzeniowskiego i wygląda na to że dużo osób dołączy do tego biegu. A więc informacje techniczne:
Gdzie: Pola Mokotowskie
Kiedy: 4 czerwca 2014 od 6:00
Startujemy na Polach Mokotowskich od strony ulicy Stefana Batorego i biegniemy 25km czyli około 12,5 okrążeń. Można dołączyć w dowolnym momencie i zrobić dowolną liczbę okrążeń. Będzie tam trochę znanych osób, ale to przecież nieważne. Najważniejsze że będziemy my - Polacy. Ja w każdym razie mam zamiar przebiec całe 25km i być w pracy przed 9:00 bo tego samego dnia muszę zdążyć na super ważne przedstawienie do przedszkola gdzie moja starsza pociecha będzie odgrywała rolę Calineczki z okazji Dnia Mamy i Taty :) !

Strona wydarzenia na mordoksiędze: www.facebook.com/events/238435036350817/240562712804716 - można dołączyć i zobaczyć kto się zapisał.

1 komentarz:

  1. Pomysł wygląda zacnie! Gdyby udało mi się pójść sensownie spać we wtorek to postaram się wpaść. Dzięki za inspirację:)

    OdpowiedzUsuń

ADs