wtorek, 11 października 2011

Nowy plan treningu

Od jakiegoś czasu zacząłem się udzielać na forum bieganie.pl (i czytać też ten portal - polecam). W jednym z wątków zapytałem jaki plan treningowy przyjąć w moim przypadku (to ten wątek). Z uzyskanych odpowiedzi ułożyłem sobie taki zgrubny plan: treningi raz na dwa dni - wychodzą to więc zupełnie różne dni tygodnia. Podzielę je sobie na dwa rodzaje: "w tygodniu" czyli te co będą wypadać od poniedziałku do piątku oraz "w weekend" czyli te co będą wypadać w sobotę albo niedzielę.
W tygodniu - przebieżka w tempie konwersacyjnym - na razie będzie to 5min/km albo troszkę wolniej. Kontrola tempa przez telefon z gps oraz pulsometr. Ze wzoru na HRmax wychodzi że jest ono na poziomie 185, ja mam podczas biegu zwykle około 155 czyli w granicach 83% (nie wiem czy nie za dużo ale HRmax mojego tak naprawdę nie znam a po takim biegu czuję się dobrze). Jeżeli forma mi się poprawi to spróbuję troszkę wydłużyć dystans. Zgodnie z wytycznym w trakcie tych biegów będę robił przebieżki, bieg w czwartek albo piątek spróbuję robić "żwawszy".

W weekend - bieg dłuższy, plan mam taki aby go wydłużać po 2km co tydzień. Zacznę od 12km w ten week-end, chyba że będę się czuł po 12km bardzo dobrze to zacznę od dłuższego dystansu. Mam za sobą najdłuższy bieg w granicach 16-17km i pamiętam że czułem się bardzo dobrze więc możliwe że zacznę od dłuższego niż 12km dystansu.


Zacząłem też prowadzić blog biegowy na forum bieganie.pl: blog biegowy a komentarze do niego można wpisywać tutaj: wątek dla komentarzy. Przy okazji przypominam że ten blog który teraz czytacie zacząłem prowadzić na początku listopada a wszystkie wcześniejsze wpisy (wliczając w to ten wpis) dodałem z datą wsteczną.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

ADs