niedziela, 4 września 2011

Minimaraton Agrykola

 Słuchanie Trójki pozwoliło mi dowiedzieć się o tym że w czasie gdy w Korei trwały Mistrzostwa Świata w lekkiej atletyce u nas na Agrykoli była zorganizowana kilkudniowa impreza sportowa. Sponsorem zresztą była m. in. ambasada Korei (i chyba władze miasta). W ramach tego "miasteczka lekkoatletycznego" odbywał się też bieg na dystansie 1/10 maratonu czyli ok 4,22km. Taki sam dystans już kiedyś biegłem - w zeszłym roku w mojej gminie Lesznowoli - i uzyskałem czas 23:24s. Chciałem się sprawdzić czy te moje dopiero co rozpoczęte systematyczne bieganie coś tu pomogło i zapisałem się na minimaraton na Agrykoli. Na trasę dotarłem z małym zapasem czasu bo nie mogłem znaleźć miejsca do zaparkowania - okazało się że po drugiej stronie Myśliwieckiej na stadionie Legii akurat wtedy był mecz tvn-politycy i nie było gdzie zaparkować. Dotarłem jednak na chwilę przed rozpoczęciem na miejsce startu i... okazało się że cała impreza mimo reklamy w radiu i tego że była częścią większej imprezy została zaszczycona aż... 40 biegaczami! Mam tylko takie malutkie zdjęcie z linii startu ale widać na nim dobrze te tłumy startujące:
 Mimo to sama impreza była super - startowałem z ostatniej linii (jakkolwiek to dziwnie brzmi w tych warunkach) a razem ze mną stał p. Mamiński który organizuje Biegnij Warszawo w którym też chcę wziąć udział. Niestety na moim aktualnym poziomie nie byłem w stanie dotrzymać kroku mojemu "koledze" z linii startu ale i tak pobiegłem tak szybko jak mogłem i wynik (oraz trasę) możecie zobaczyć poniżej:
 To moja aktualna życiówka na tym dystansie ale będzie jeszcze szansa ją poprawić w Minimaratonie w Lesznowoli na jesieni (gdzieś około Dnia Niepodległości).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

ADs