poniedziałek, 19 października 2015

Lozanno nadbiegamGrzebię i grzebię po sieci w poszukiwaniu informacji czego się mogę po niedzielnym półmaratonie w Lozannie spodziewać. A znalazłem bardzo ciekawe rzeczy! Zacznijmy może od tego co nam się pokaże w wyszukiwarce obrazków gdy wpiszemy "lausanne marathon"? Ano coś takiego:


Przyjrzyjcie się, czy coś wam w tych obrazkach nie zapala czerwonej lampki? Jak nie to znaczy że nie biegacie ;) każdy biegacz który spojrzy na dowolną trasę od razu narzeka "jakie straszne nachylenie!" więc i ja nie będę oryginalny. Na każdym zdjęciu z tego maratonu widzę jak ludziki biegną pod górę! Wiem że to logicznie sprzeczne bo maraton biegnie wzdłuż Jeziora Genewskiego przez połowę swojej długości a potem wraca w okolice startu, ale to mnie nie przekonuje! W dodatku nas - połówkowiczów wywożą pociągami na półmetek i puszczają jako harty za główną chmarą maratończyków. Oni wybiegną o 10:10 a my z półmetka o 13:45. Więc gdy będę dobiegał do mety w okolicach 15:15 to osoby łamiące pięć godzin też dopiero będą wbiegać na metę.
Można więc głębiej pogrzebać i co my tu możemy znaleźć? Ano wpis Hanki: http://domety.blogspot.in/2013/11/zyciowka-z-krainy-serow.html no i podbudowujące zdjęcia - albo podbieg albo podbieg - do wyboru.
Grzebiemy dalej - bardzo fajny wpis z bloga którego nigdy wcześniej nie widziałem: mammutontherun: http://mammutontherun.com/2014/03/wiosna-ach-to-ty/ tym razem mamy fajny opis gdzie pobiegać w Lozannie no i już sakramentalne "W Lozannie nie ma problemu z bieganiem w górę (i w dół oczywiście)" - znowu pocieszenie :)
Na deser: filmiki. Załóżmy że sami klikniecie: https://www.youtube.com/results?search_query=luasanne+marathon albo tutaj - prezentacja trasy półmaratonu, jeszcze świeżutka: https://vimeo.com/142713887. Można sobie obejrzeć wśród tych filmików dekorację zwycięzców z polskimi akcentami albo poczuć się jak by się tam biegło wśród wielu innych biegaczy. No i muszę nadmienić: ciężko znaleźć miejsce gdzie oni z góry albo po płaskim biegną :)

Jedno jest pewne: będzie ładnie (podobno pogoda zapowiada się dobrze!), będą widoki (jak to Francuziki mówią "pej-ZAŻ"), ale łatwo nie będzie. Tym lepiej dla mnie - zmęczę się porządnie! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

ADs